Darbas iš namų dabar ir po pandemijos? Kaip tą daryti teisingai?

Atnaujinta: 2020 m. spalio 26 d.


Pirmadienis. 9 valanda ryto ir aš jau pradėjau savo darbo dieną. Panašiai kaip dauguma kitų žmonių šiuo metu - mano maršrutas į darbą yra gana trumpas. Nuo lovos iki darbo kambario ar virtuvės stalo. Daugeliui žmonių toks darbo pobūdis yra visa nauja patirtis. Man - dabar tai ne naujiena.


Mano darbo iš namų istorija prasidėjo prieš 3 metus, kuomet perėjau į pilnai kompiuteriu vykdomą darbą marketingo srityje. Pirmais metais tai buvo didelis iššūkis, naujas darbas, naujas pobūdis ir vieta - namai. Tuo metu aš gyvenau mažame bute, vieno kambario, tad kelionė nuo lovos iki darbo stalo neegzistavo. Pietūs, miegas ir darbas vyko toje pačioje vietoje. Visada jaučiausi tarsi kalta, nepadariusi svarbių darbų, nors viskas buvo atvirkščiai. Mane kamavo nerimas ir baimė. Taip pat, neslėpsiu, jaučiausi vieniša ir buvau pasiryžusi keisti darbą, kad galėčiau būti tarp žmonių.


Visai nenuostabu, kad patyrus tokią patirtį aš ieškojau darbo, kuris man suteiks galimybes dirbti iš biuro. Tačiau gavau savo svajonių darbo pasiūlymą įmonėje, kovojančioje už gyvūnų teises, kuris vėlgi taip pat siūlė nuotolinį darbą. Kadangi buvo aišku, jog dėl tokių sąlygų dirbti svajonių įmonėje neatsisakysiu, aš vėl ruošiausi kibti į darbo iš namų subtilybes, žinoma, jaudinausi dėl tų pačių problemų, kurias turėjau buvusiame nuotoliniame darbe. Tačiau viskas nutiko visai kitaip.


Dabar jau 2 metai, kaip sėkmingai dirbu iš namų naujoje įmonėje, be jokių kaltės ir nerimo jausmų. Ką aš pradėjau daryti? Štai trys pagrindinės taisyklės, kurių laikausi visada:


  1. 2 k. savaitėje dirbu ne iš namų - pasirenku kavinę, arbatinę, parką (priklausomai nuo darbų krūvio ir svarbos), ir taip skirstau darbo krūvį pagal dienas - 3 d. stengiuosi dirbti daugiau, kitas dvi atiduotu šiek tiek mažiau savęs.

  2. Planuoju darbo dieną - visi darbai, įvykiai, susirinkimai yra surašyti į kalendorių. Rašausi viską, tokius dalykus kaip : parašyti kolegai, atskenuoti dokumentus, išgerti kavos. Aiški dienotvarkė veda prie produktyvios dienos.

  3. Turiu namuose darbo kambarį - ne atskirą, tačiau moderniai įrengtą kampelį su visomis reikiamomis priemonėmis ir baldais. Turėti ergonomišką darbo vietą yra labai svarbu (monitoriaus pakėlėjas mane išgelbėjo nuo kaklo skausmo).

Apart to, kad mano gyvenimas paišosi visa kitomis spalvomis, pagalvojau, kiek sutaupome išmetamųjų dujų - juk nevažiuoju automobiliu į darbą; plastikinių indelių maistui, kurį nešdavausi į darbą iš maisto tiekėjų; laiko - nuvykimo į darbą laiką aš skiriu knygai ir kavos puodeliui arba voniai. Žvelgiant iš Covid-19 perspektyvos, sumažėjęs žmonių srautas viešajame transporte ir biuruose - gali lemti mažesnius susirgimų skaičius. Tėvai gali lengviau manevruoti laike pasiimant vaikus iš mokyklų. Ir žinoma, visiems žmonėms su negalia yra žymiai lengviau dirbti iš namų, kas gali lemti didesnę darbuotojų įvairovę darbovietėje. Visa tai sudėjus - darbas iš namų atneša naujų potyrių ir galimybių, ir tai tikrai yra smagu! Tik tam reikia pasiruošti.


P.S. Jūsų augintiniai bus žymiai laimingesni jei dirbsite iš namų :)
Peržiūrų: 34Komentarų: 0

Naujausi įrašai

Rodyti viską